Polskie Towarzystwo Ziemiańskie, Związek Szlachty Polskiej, Stowarzyszenie "Domus Polonorum", Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, Związek Polskich Kawalerów Maltańskich brało udział w pikniku w Korczewie dniach 3-5 czerwca 2011 roku.


Uczestnikami zgłoszonymi przez ZSzP byli: państwo Anna i Zenon Ilcewiczowie z dziećmi, panie Izabella Wiercińska, Iwona Zawisza-Chrzanowska, Ewa Okrasso z córka, pan Michał Niemirowicz-Szczytt, Hubert ks. Massalski i pani Monika Sierpińska oraz panowie: Tadeusz Łaguna, hr. Piotr Szymon Łoś- organizator pikniku.

Spotkano się w parku pałacowym na ognisku. Było miło i bardzo smacznie. Jedzono pyszną karkówkę i pieczoną domową kaszankę, a do tego ogórki małosolne. Pieczono w ognisku kartofle i kiełbaskę. Wszystko pyszne. W miłej atmosferze integrowaliśmy się do późnych godzin nocnych.

Rano, po wspaniałym śniadaniu w pałacu pojechano na wycieczkę do Drohiczyna. Zwiedzano górę zamkową, katedrę i inne kościoły, a także Muzeum Diecezjalne, w którym większość darów-eksponatów pochodzi od okolicznej szlachty. Znajdują się tu jedyne w Polsce ornaty zostały uszyte z pasów słuckich.

Po obiedzie w parku pałacowym oglądano majątek korczewski, po którym oprowadzała nas właścicielka pani hr. Beata Ostrowska, a także muzeum pałacowe.
Zachwycano się ciekawymi inicjatywami Pani Właścicielki.

Wieczorem w pałacu Sali Różowej i balowej odbył się wieczór taneczny, a w zasadzie bal. Bawiono się i tańczono do białego rana.
Rano chętni uczestniczyli we Mszy świętej w kaplicy w starej oranżerii. Po śniadaniu z żalem żegnano gościnny Korczew z nadzieją na następne spotkania, które integrują nasze środowisko.

Protokołowała:
Iwona Zawisza-Chrzanowska
Sekretarz Oddz. Warszawskiego ZSzP

Adam Pszczółkowski 3 czerwca 2011